Sold
Listing Courtesy of: BRIGHT IDX / Samson Properties
119 Westmoreland Drive Colonial Beach, VA 22443
Sold on 02/27/2026
$310,000 (USD)
Sold Date:
02/27/2026
02/27/2026
Taxes
$1,377(2025)
$1,377(2025)
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1985
1985
Bought with
Kristina F Sanders, Coldwell Banker Elite
Kristina F Sanders, Coldwell Banker Elite
Source
BRIGHT IDX
Last checked May 13 2026 at 9:49 PM GMT+0000
BRIGHT IDX
Last checked May 13 2026 at 9:49 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Stories
- 2
Living Area
- 1,904 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jan 19, 2026
Price Changed
$315,000
-2%
-$5,000
Jan 02, 2026
Price Changed
$320,000
-4%
-$15,000
Dec 28, 2025
Price Changed
$335,000
-2%
-$7,500
Dec 21, 2025
Price Changed
$342,500
-2%
-$7,000